Etiket arşivi

Su Arıtıcıları ve Fiyatları

Su Arıtıcıları ve Fiyatları

Su Arıtıcıları ve Fiyatları

Su arıtıcıları ve fiyatları, piyasada çok değişkenlik göstermektedir.

Su arıtıcıları ve fiyatları, su arıtma cihazının model ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Özellikler derken bunlara tankın kaç litre olduğu, su arıtma cihazının kaç filtreli olduğu, ürünün kaç yıl garantili olduğu vb. etki etmektedir. Piyasada bu özellikler çerçevesinde fiyatlar değişiklik gösteriyor olsa da piyasada çok ucuz fiyatlara satılan su arıtma cihazlarının sağlık açısından kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır.

Bunun yanında su arıtma cihazlarının periyodik olarak takibi ve bakımı yapılmalıdır. Periyodik olarak takibi ve bakımı yapılmayan su arıtma cihazından sağlıklı su beklenemez. Ama takibini ve bakımını yapabilecek yetkinlikte satıcı yok denecek kadar çok az. Çünkü genelde ucuz fiyatlar sunarak müşteri avına çıkanlar sat ve kaç taktiği uygulamaktadır, daha sonra ise aklınıza bir şey takıldığın da müracaat edebileceğiniz bir yer bulamayabilirsiniz.

elbistan su arıtma, afşin su arıtma, göksun su arıtma

Elbistan Su Arıtma Cihazı Sistemleri

1992’den beri Elbistan, Afşin, Ekinözü, Nurhak ve Göksun hesaplı ve sağlıklı su içsin diye her noktaya ulaşmayı Çınar Mağazası olarak görev bildik. elbistansuaritma.com websitesi ile artık herkesin kolay iletişim kurup, bilgi alabileceği bir platform oluşturmayı hedefledik. Ayrıca Çınar Mağazası olarak, su arıtma cihazı satışı ve bakımı gibi alanlar konusunda Elbistan’a ve çevre ilçelere en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Konusunda uzman bir kadromuzla, gelişen teknolojik yenilikleri takip ederek ve bu konuda uyum sağlayarak bilinçli bir sorumluluk anlayışıyla hizmet vermekteyiz. Hizmetin müşteri üzerinde yoğunlaşmasına öncelik vererek, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile hareket etmekteyiz.

Siz de bütçenize uygun, hesaplı, sağlıklı bir su arıtma cihazı sahibi olmak ve aklınıza takılan bir soru olduğunda rahatça bir çay içmeye gidebileceğiniz bir yer olsun istiyorsanız Çınar Mağazası olarak en kısa zamanda sizi bir çay içmeye bekliyoruz. Ücretsiz su analizi talep etmek ve detaylı bilgi almak için hemen İletişim Formu ndan ya da aşağıda ki iletişim bilgilerimizden bize rahatça ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler…

Telefon: 0505 353 4463
Adres: Güneşli Mah. Emniyet Cad. Kahramanmaraş/ELBİSTAN

Göksun Su Arıtma Cihazı Sistemleri

Göksun’da ikametgah ediyor ve su arıtma cihazınızın bakımını mı yaptırmak istiyorsunuz?

göksun su arıtma cihazı

Göksun Su Arıtma Cihazı Sistemleri

Göksun su arıtma cihazı sistemleri olarak bölgenin en uzman teknik ekibimiz ile hizmet veriyoruz. Tüm su arıtma cihazı markalarının filtre bakımı, değişimi en uygun fiyatlarla! Hemen arayın NSF onaylı orijinal filtrelerimiz ile bakımınızı yapalım.

1992’den beri Elbistan, Afşin, Ekinözü, Nurhak ve Göksun hesaplı ve sağlıklı su içsin diye her noktaya ulaşmayı Çınar Mağazası olarak görev bildik. Kullandığımız filtreler NSF onaylıdır, piyasada bulunan Çin’de üretilmiş filtrelere sağlığınız açısından dikkat etmenizi öneriyoruz. Su arıtma cihazı filtrelerimizi kare kod teknolojisi ile orijinalliğini kontrol edebiliyorsunuz.

Ücretsiz su analizi talep etmek ve detaylı bilgi almak için hemen İletişim Formu ndan kolayca ulaşabilirsiniz.


Telefon: 0505 353 4463
Adres: Güneşli Mah. Emniyet Cad. Kahramanmaraş/ELBİSTAN


Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Neden Su Arıtma Cihazı?

neden su arıtma cihazı

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?

Eğer hala hazır suların bir çözüm olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün!
Peki neden su arıtma cihazı? Sağlıklı mı? Temiz mi? Güvenli mi? Ekonomik mi? Kaynak sularının konulduğu damacanaların 65 kullanım sonrası atılması gerektiğini biliyor musunuz?

İçme Suyu Sağlık Açısından Çok Ciddi Bir Konudur?
Dünyada en fazla insan ölümlerine neden olan 10 faktörden birini, kirli sular oluşturuyor. Bu sıralamada sular, AIDS gibi ölümcül hastalıkların bile üzerinde yer alıyor.

Kaynak Su Almak Ne Kadar Mantıklı?
Kaynak suları çevre kirliliğinin tehdidi altındadır. Klorlanmadığı için riskli, beklediği için daha da riskli, bayatlayabilir ve bakteri üretebilir. Basında kaynak suları ile ilgili çıkan haberler sizleri hiç rahatsız etmiyor mu ?

Reverse Osmosis Nasıl Arıtır? 
Suyun içerisinde eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler, tuzlar, ağır metaller, virüsler ve baterilerin zararlı olanları dışarı atılarak dengeli mineral yapısı ile suyun özü elde edilir. Yani “SAĞLIKLI İÇME SUYU”

Kendi Suyunuzu Kendiniz Üretin?
İçtiğiniz suyu kendiniz üretin. Sadece içmek için değil, tüm sıcak ve soğuk içeceklerinizde de hesap yapmadan kullanabilirsiniz Ekonomik ve güvenli olan bu sistem ile musluk suyundan sağlıklı su elde edilmektedir.

Elbistan’ın Su Arıtma Cihazı Markası Çınar Mağazası olarak sizlere en uygun ödeme şartları ile sağlıklı ve hesaplı su sunuyoruz. Ücretsiz su analizi talep etmek ve detaylı bilgi almak için hemen İletişim Formu ndan kolayca ulaşabilirsiniz.


Telefon: 0505 353 4463
Adres: Güneşli Mah. Emniyet Cad. Kahramanmaraş/ELBİSTAN

Suyun, Böbrekler İçin Hayati Önemi!

bobrek-su

Suyun Böbrekler İçin Önemi

1- Vücudun su dengesinin sağlanması: Besinlerle alınan su ve gıdalar bağırsaklarda emilerek kana geçerler. Oluşan bu fazla sıvı böbreklerden atılır. Alınan sıvıya göre böbreklerimiz oluşan idrar miktarını ayarlayarak vücudun su dengesini sağlar. Alınan sıvılara göre günde oluşan idrar miktarı 0,5 ile 3 litre arasında değişir. Günlük idrar miktarının 0,5 litreden az olmasına oligüri (idrar miktarında azalma), 3 litreden fazla olmasına ise poliüri (idrar miktarında fazlalık) adı verilir.

Vücutta su dengesini sağlayan diğer unsurlar ise şunlardır:
A) Solunum: Akciğerlerde solunum ile bir miktar sıvı kaybedilir.
B) Deri: Terleme ile deriden sıvı kaybedilir.
C) Sindirim Sistemi: Alınan gıdalarla oluşan dışkı ile sıvı kaybedilir.

2- Tuz ve Mineral dengesinin sağlanması: Böbreklerimiz vücudun tuz ve mineral dengesinin ayarlanmasında öncelikli organlardır.

Başlıca şu mineraller önemli role sahiptir:

A) Sodyum: Kanda en fazla bulunan mineral olup normal değerleri 136-145 mEq/lt’ dir. Sodyum bildiğimiz sofra tuzunun ana bileşenidir. Sodyumun azalmasına yol açan durumlar tuz kaybettiren böbrek hastalıkları, idrarda şeker gibi yoğunluğu fazla maddelerin bulunması, kusma, ishal, aşırı idrar söktürücü kullanımı, kalp yetmezliği, karaciğer yetmezliği ve böbrek yetmezliğidir. Kan sodyumu azaldığında uykuya eğilim, bilinç bulanıklığı, bulantı gibi şikayetler oluşur. Kan sodyumunu artıran durumlar ise, su alınmasında kısıtlanma, şekersiz diyabet hastalığı ve idrarın yoğunlaştırılamadığı böbrek hastalıklarıdır. Bu durumda uyku halinden komaya kadar değişebilen şikayetler izlenir.

B) Potasyum: Vücutta hücre içinde en fazla bulunan mineraldir. Normalde kandaki potasyum düzeyi 3.8-5.4 mEq/litredir. Sinir iletimi, kas kasılması ve hormon dengesi üzerinde önemli rollere sahiptir. Böbrekler potasyum atılımını sağlayan önemli role sahiptir. Potasyum en çok muz, kiraz, çilek ve karpuzda bulunur. Vücutta potasyumun arttığı durumlarda ani kalp durmaları ve inmeler gelişebilir. Potasyum fazlalığı (hiperpotasemi) acil olarak tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Potasyum fazlalığı durumunda bazen diyaliz yapmak gerekebilir. Potasyumun azaldığı durumlarda ise güçsüzlük, halsizlik, kalpte ritim bozuklukları görülür. Potasyum kaybının tedavisinde eksik potasyum miktarı hesaplanır ve damardan serumla eksik tamamlanır.

C) Kalsiyum: Vücutta en fazla kemiklerde bulunur. Günde yaklaşık 1 gram kalsiyum diyetle alınır ve aynı miktarda kalsiyum idrarla atılır. Kalsiyum kas kasılması, hormon salgılayan bezlerin çalışmasında, kanın pıhtılaşması işlevinden ve kemiklerin güçlenmesinde önemli görevlere sahiptir. Vücudumuzda kalsiyum dengesi Tiroid bezinden salgılanan Parathormon, D vitamini, kemikler, böbrekler ve bağırsaklar tarafından sağlanır. Kan kalsiyum düzeyinin artmasına hiperkalsemi adı verilir. Paratiroid bezinin aşırı çalışması, D vitamini fazlalığı, A vitamini fazlalığı, kanser hastalığında ve bazı hormonsal bozukluklarda görülür. Kalsiyum düzeyinin azalmasına hipokalsemi adı verilir. D vitamini fazlalığı, paratirod bezinin az çalışması ve beslenme bozukluklarında hipokalsemi izlenir.

D) Fosfor: Vücutta sağlıklı bir fosfor dengesi kurulması için ana görev böbreklere düşer. Böbrek yetmezliğinde idrarla atılması gereken fosfor atılamadığı için önemli sorunlar ortaya çıkabilir. Fosforun vücutta birikmesi kemiklerde önemli yapısal problemlere yol açar.

3- Kan basıncının kontrolü: Kan basıncı (Tansiyon) kalbin kasılmasıyla hareket eden kana, damarların yaptığı dirençtir. Kan basıncının düzenlenmesinde kalp, hormonlar, damar sistemi ve böbrekler görevlidir. Böbrekler tansiyon düşmesi durumunda bunu algılar, su ve tuz tutulumuna yol açarak tansiyonun normal seviyeye gelmesini sağlar.

4- Vücutta oluşan atık ürünlerin atılımı: Böbrekler vücudun çalışması sonucu oluşan atıkların atılmasını sağlar. Bu atıklar proteinlerin, yağların ve karbonhidratların yıkılması sonucu oluşan atıklardır. Ayrıca bir çok ilaç böbreklerden süzülerek atılır.

5- Hormon Üretimi Görevleri: Böbrekler kan yapımını sağlayan Eritropoetin adlı hormonun ve kalsiyum metabolizmasında görevli D vitamininin sentezinde görevlidir. Bunlara bağlı olarak böbrek yetmezliğinde kansızlık ve kalsiyum dengesinde bozukluklar izlenir.

Elbistan’ın Su Arıtma Cihazı Markası Çınar Mağazası olarak sizlere en uygun ödeme şartları ile sağlıklı ve hesaplı su sunuyoruz. Ücretsiz su analizi talep etmek ve detaylı bilgi almak için hemen İletişim Formu ndan kolayca ulaşabilirsiniz.


Telefon: 0505 353 4463
Adres: Güneşli Mah. Emniyet Cad. Kahramanmaraş/ELBİSTAN

Damacana Hesabı Yaptınız mı?

damacana hesabı

Damacana hesabı yaptınız mı? Bir ay ya da bir yılda damacanaya veya şişe içme sularına ne kadar bedel ödediğinizi görünce şaşıracaksınız.

İŞTE DAMACANA HESABI;

 • 4 kişilik aile, her biri günde 2 Litre su tüketse,
 • 1 Günde: 8 Litre su,
 • 1 Yılda: 365 Gün x 8 Litre su = 2920 Litre su,
 • 1 Yılda: 2920 Litre su ÷ 19 Litre (1 damacana) = 154 Damacana
 • Yıllık: 154 Damacana x 80 ₺ = 12.320,00 ₺

Bir yılda içme suyuna minimum 12.320,00 ₺ harcanıyor. Buna ek olarak yemek ve çay yapma, sebze, meyve yıkama gibi ihtiyaçlarda eklenirse bu maliyet en az iki katına çıkar.

Sizce her yıl 12.320,00 ₺ vermek yerine uygun ödeme seçenekleri ile su arıtma cihazı satın almak daha iyi bir çözüm değil mi? Su arıtma cihazlarının daha ekonomik ve daha sağlıklı su üretmesi; hem maddi olarak hemde güvenilir olarak tercih edilmesi gerekmektedir.

Elbistan’ın Su Arıtma Cihazı Markası Çınar Mağazası olarak sizlere en uygun ödeme şartları ile sağlıklı ve hesaplı su sunuyoruz. Ücretsiz su analizi talep etmek ve detaylı bilgi almak için hemen İletişim Formu ndan kolayca ulaşabilirsiniz.


Telefon: 0505 353 4463
Adres: Güneşli Mah. Emniyet Cad. Kahramanmaraş/ELBİSTAN

Neden Su İçmeliyiz?

neden su içmeliyiz

Neden Su İçmeliyiz? Suyun Önemi Nedir?
Neden su içmeliyiz sizler için madde madde sıraladık.

 • Hiçbir canlı susuz yaşayamaz.
 • Susuzluk vücudun bazı fonksiyonlarını önce bastırır sonra öldürür.
 • Su temel enerji kaynağıdır.
 • Her hücreye elektriksel ve manyetik enerji üretir.
 • Hücre yapısındaki maddeleri birbirine bağlar ve yapıştırır.
 • DNA hasarını önler.
 • Bağışıklık sisteminin merkezi olan kemik iliğini çeşitli hastalıklara karşı güçlendirir.
 • Besinlerin vitamin ve minerallerin temel çözücüsüdür.
 • Besinlere enerji verir.
 • Besinlerdeki gerekli öğelerin emilimini artırır.
 • Bütün öğelerin vücuda taşınmasına yardımcı olur.
 • Kırmızı kan hücrelerinin çalışma verimini artırır.
 • Hücreye oksijen verir ve atık gazları akciğerlere taşır.
 • Zehirli atıkları toplar ve karaciğer yahut böbreklere taşır.
 • Eklem boşluklarındaki temel yağlayıcı maddedir.
 • Omurdaki diskleri şok emici su yastıklarına dönüştürür.
 • Bağırsakları en iyi çalıştıran yağlayıcı maddedir.
 • Vücudun soğutma ve ısıtma sistemleri için vazgeçilmezdir.
 • Beyin fonksiyonları için güç ve elektriksel enerjiyi verir.
 • Kalp krizi ve felçten korur.
 • Beyinde üretilen hormonların yapımı için gereklidir.
 • Dikkat yetersizliğini çözer.
 • Çalışma verimini artırır.
 • Hiçbir yan etkisi yoktur.
 • Stresi, depresyonu hafifletir.
 • Uykuyu düzenler.
 • Yorgunluğu giderir.
 • Cildi yumuşatır.
 • Gözlere canlılık verir.
 • Kan üretimini düzenler.
 • Enfeksiyon ve kanserde bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kanı sulandırır ve dolaşım sırasında pıhtılaşmasını önler.
 • Adet öncesi ağrıyı ve ateş basmasını hafifletir.
 • Kanı sulandırıp katı maddelerin dibe çökmesini engeller.
 • Su içen susuzluk ve açlık duygularını ayırt edebilir.
 • Kilo vermeyi kolaylaştırır.
 • Gebelikte bulantıları azaltır.
 • Zihin ve vücut fonksiyonlarını bütünleştirir.
 • Yaşlılıkta hafıza kaybının önlenmesine yardımcı olur.

Elbistan’ın Su Arıtma Cihazı Markası Çınar Mağazası olarak sizlere en uygun ödeme şartları ile sağlıklı ve hesaplı su sunuyoruz. Ücretsiz su analizi talep etmek ve detaylı bilgi almak için hemen İletişim Formu ndan kolayca ulaşabilirsiniz.


Telefon: 0505 353 4463
Adres: Güneşli Mah. Emniyet Cad. Kahramanmaraş/ELBİSTAN

×

Hoşgeldiniz!

Sipariş, bakım ve sorularınızı WhatsApp'tan bize yazabilirsiniz, hemen temsilcimize tıklayın ve sohbet başlatın.

× WhatsApp İletişim